Collection: 南北乾凍貨
古代行腳商行走販賣將各地特產帶至他鄉,然而因為南北山川阻隔、菏澤難越,加之儲存不便,為杜絕腐壞、便於儲運,便將各地特產曬乾、醃製,製成乾貨,南北乾貨行業也得以延傳至今。時至當代,隨社會的進步,早已沒有交通地理的阻礙,並不代表南北乾貨的衰落,反之更是進入商品更多樣,百花齊放的時代。
-
AAA精品金枕頭榴蓮王 (24包 x 14oz/箱)
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
点心王--盒装手工蛋挞酥皮 16pcs x 12box/箱(192个)
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
鲜竹卷 250g*20盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
雪菜卷 250g*20盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
荠菜卷 250g*20盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
素烧鹅 160g*50条/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
响之卷 180g*15盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
黄金片 180g*15盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
海苔卷 180g*15盒/箱
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
厨神牌烤鸭餅 12包 * (17 * 6)張
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
老北京韭菜餡餅 10x460g(4pc)
- Vendor
- 老北京
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
老北京香蔥餅 10x460g(4pc)
- Vendor
- 老北京
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
老北京蘿蔔絲餡餅 10x460g(4pc)
- Vendor
- 老北京
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
老北京红豆馅饼 10x460g(4pc)
- Vendor
- 老北京
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
咸蛋黃 (85包x12pc)
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
沙爆大魚肚 (10包x1LB/箱)
- Vendor
- Evergreen
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
- Page 1 of 2
- Next page